Na początku grudnia odbyły się, siódme już, szkole Warsztaty Fizyczne – forma zielonej szkoły na której uczniowie mają zajęcia wyłącznie z fizyki.
Zajęcia na warsztatach podzielone są na wykłady organizowane dla wszystkich uczestników oraz na zajęcia warsztatowe – w których uczniowie uczestniczą w sześciuosobowych zespołach. Zajęcia te mają różny charakter i stosują różne metody pracy, ale całe warsztaty mają jeden temat – dział fizyki – który uczniowie mają szansę poznać wychodząc znacznie poza program nauki szkolnej. Są to więc zajęcia dla interesujących się fizyką.
Warsztaty fizyczne odbywają się dwa razy do roku. Na wczesną wiosną, w stacji turystycznej Orle w pobliżu Jakuszyc, oraz późną jesienią – w Karpaczu, w Storczyku - stacji ekologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Warsztaty są owocem współpracy nauczycieli licealnych z pracownikami Wydziału Fizyki i Astronomii.
Tematyką grudniowej edycji W-F-ów była fizyka jądrowa. W czasie zajęć uczniowie mogli poznać zastosowanie osiągnięć fizyki jądrowej w medycynie, zapoznać się z zadaniami jakie zwykle czekają studentów z pracowni jądrowej. Ponadto, w ramach warsztatów mieli okazje podejść do fizyki nie tylko od strony zadań, ale także pracy z tekstem, matematyki, doświadczeń, zadań praktycznych oraz matematyki.
Dodatkową atrakcją było zwiedzanie kopalni uranu w czasie którego można było samodzielnie poszukać źródeł promieniowania jonizującego używając jako wykrywaczy – telefonów komórkowych. Wydaje się to dziwne, ale matryce aparatów fotograficznych są doskonałymi wykrywaczami promieniowania jonizującego. Wystarczy tylko odciąć je od światła i zainstalować program który będzie analizował pojawiające się obrazy licząc rozbłyski.